درباره آسمان سرخ آدینه

این دفعه درباره ما بخوانید!

که هستیم؟

تیم ما متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) بود که بعد از کسب موفقیت‌ها و دست آوردهای پیاپی در مسابقات بین المللی IMAV تصمیم گرفتند با توجه به نیاز کشور و با تکیه بر دانش و مهارت خودشان به صنعت پهپاد وارد شوند. در طی این روند به انجام پروژه‌های متعدد نقشه برداری پرداختیم و با بررسی و آگاهی کامل از پتانسیل‌های موجود در تیم، فرآیند طراحی و ساخت اولین پهپاد تماما ایرانی را شروع کردیم. حاصل این تلاش‌ها ساخت پهپاد آسا 1 و تأسیس شرکت آسمان سرخ آدینه (ASAUAS) در سال ۱۳۹۴ بود.

 

چه می کنیم؟

آسمان سرخ آدینه با پشتوانه نیروهای متخصص و تجارب کسب کرده طی سالیان اخیر قدم‌های محکم و استواری در حوزه پهپادهای نقشه برداری برداشته است. از دست آوردهای تیم آسا طی سال‌های فعالیتش می‌توان به ساخت و طراحی بورد خلبان خودکار (اتوپایلوت)، سیستم هدایت و ناوبری، سیستم نقشه برداری هوشمند و نرم افزار ایستگاه زمینی اختصاصی اشاره کرد. طراحی و ساخت پهپاد آسا ۱ نقطه عطفی بود که منجر به دانش بنیان شدن مجموعه ما شد.

این پایان کار نبود. از اوایل اردیبهشت ۱۴۰۰ تصمیم گرفتیم همگام با علم روز دنیا با عنوان آساگرو در عرصه کشاورزی دقیق قدم بگذاریم و با کمک تکنولوژی‌های مبتنی بر پهپاد ضمن پایش مزارع به حل چالش‌های موجود بپردازیم.